Разград напълни стадиона и за детски мач на „Лудогорец”

Публикувано на юни 20, 2012

Над 1000 зрители на мач на детския отбор на „Лудогорец”.

За съжаление на местните фенове малките лудогорци от набор 1997 г. изгубиха мача-реванш от четвъртфиналите на държавното първенство в тяхната възрастова група. В следващата фаза с общ резултат 4:0 продължава тимът на „Черноморец”, в който обаче също има разградска нишка – футболистът с №7 Станчо Иванов е син на кмета на разградското село Гороцвет Иван Димитров, преди да започне тренировки в школата на бургаския тим Станчо учеше в ОУ”Васил Левски” и играеше футбол в училищния отбор.

В първото полувреме на мача домакините имаха игрово преимущество на терена, но направиха няколко пропуска пред противниковата врата. Стражът на зелените също се наложи да показва добри рефлекси и опази вратата си след добри атаки на бургазлии.

През второто полувреме разградчани осезателно отстъпваха на съперника си, допуснаха три гола във вратата си и приключват участието си в първенството. И трите попадения – в 38, 45 и 58 минути бяха дело на Михаил Лалев от „Черноморец”.

Жегата също се отрази на темпото на мача, смените, извършени  през второто полувреме от наставниците на двата тима, се наложи най-вече от схващания на краката на малките футболисти.

По регламент те играят полувремена от по 35 минути, с по 4 смени за всеки отбор.

Публиката напълни централната трибуна и сектор „Б” на „Лудогорец Арена”, фенклубът се подреди в сектор „А”и там пееше песните, с които подкрепяше мъжкия отбор през първия му шампионски сезон. Точен брой на зрителите не може да бъде обявен, тъй като входът бе без билети.

„Лудогорец”: 1. Тодор Ценов; 17 Георги Братованов; 14. Преслав Петров (к.); 2. Юлиян Митев; 18. Николай Николов; 5. Иван Тодоров; 7. Динко Станчев; 8. Венцислав Керчев; 9. Томас Цвятков; 10. Светослав Ковачев; 19. Ерхан Хюсмен.

Резерви: 12. Зия Зия; 16. Мехмед Сабри; 20. Георги Стефанов; 6. Добромир Дамянов; 13. Николай Михайлов; 15. Али Бозев; 3. Ертан Юджел.

Треньор – Георги Керкелов

„Черноморец”: 1. Петко Пацов; 2. Стойчо Атанасов; 3. Георги Купенов; 4. Димитър Хубенов; 5. Даниел Андреев; 6. Ростислав Петров (к.); 7. Станчо Иванов; 22. Даниел Бенчев; 9. Михаил Лалев; 10. Николай Дамянов; 25. Вилен Шантович.

Резерви: 12. Янчо Костадинов; 19. Димо Стоянов; 8. Мирослав Иванов; 17. Мартин Иванов; 20. Илия Иванов; 21. Боян Милков; 23. Радиан Илиев.

Треньор – Владимир Вълчев

Гл.съдия – Станислав Ставров от Велико Търново, помощници – Петко Павлов и Илиян Капарашев от Велико Търново. Делегат – Александър Петков от Велико Търново.

„Лудогорец” – „Черноморец” 0:3. Голмайстор – Михаил Лалев – 38, 45 и 58 минути.