Младите огнеборци от Разград – с бронзови медали на турнира „Юлиян Манзаров”

Публикувано на октомври 15, 2013

Млади огнеборци от Разград спечелиха трето място в турнира за купата „Юлиян Манзаров“ в Ловеч – съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Разград.

В състезанието участваха 100 деца на възраст от 12 до 16 години, които мериха сили в дисциплините “бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. Преходната купа “Юлиян Манзаров” спечелиха ученици от Свиленград. При изключителна конкуренция в съревнованието между първите десет отбора от Републиканското първенство, бронзовите медали грабнаха децата от ОУ ”Никола Икономов” – Разград, които са победители в Областното състезание „Млад огнеборец“.

Децата от Разград постигнаха комплексен сбор от 1041,14 точки в двете дисциплини.

Всички ученици получиха грамоти и предметни награди, осигурени от Българска федерация за пожароприложен спорт и фондация „Ангели от Лим”